Kiedy wstajesz rano i ubierasz się do pracy, nie zastanawiasz się, czy garnitur i koszulę z krawatem można zastąpić innym, równie eleganckim strojem. Garnitur kojarzy się przede wszystkim z elegancką koszulą i oczywiście krawatem. Czy można jednak założyć coś innego i wyglądać równie stylowo.

 

Garnitur i koszula bez krawata

Rok 2015 w świecie męskiej mody zapowiada się interesująco. Znawcy mody i projektanci uwalniają w tym roku koszulę od standardowego dodatku, czyli krawata. Od stuleci mężczyźni zakładają krawat, żeby wyglądać elegancko i nawet nie zastanawiają się, że bez krawata można również wyglądać stylowo. W tym roku możesz zrezygnować z noszenia krawata do garnituru. Zamiast tego, załóż elegancką koszulę i zapnij ją pod samą szyję. A jeśli zapinanie wszystkich guzików jest dla Ciebie niewygodne, możesz zostawić maksymalnie 2 rozpięte guziki. Pokazanie fragmentu klatki wygląda męsko i nadal mieści się w granicach dobrego smaku.

Garnitur i T-shirt

Może nigdy byś o tym nie pomyślał, ale do garnituru możesz założyć nawet T-shirt. Dobre połączenie tworzy T-shirt założony do garnituru i trampki. T-shirt możesz uzupełnić też delikatnym jedwabnym szalikiem, żeby zastąpić krawat i dodać sobie odrobinę szyku. Do garnituru pasują również delikatnie tkane swetry z golfem, z dekoltem w kształcie litery V i z okrągłym wycięciem . Jedynym zmartwieniem może być to, jak cały strój będzie prezentował się, kiedy zdejmiesz marynarkę. Zanim skomponujesz swój zestaw, rezygnując z koszuli i krawata, sprawdź jak wyglądasz, kiedy jesteś w nim bez marynarki. Zdarzają się przecież sytuacje, kiedy robi się zbyt gorąco, żeby siedzieć przez cały czas w pełnym garniturze.

Garnitur i formalne spotkania

Na formalne spotkanie załóż raczej koszulę zapiętą pod szyję niż T-shirt czy sweter. Nie musisz zakładać krawata, jednak koszula będzie lepszym wyborem. T-shirt czy sweter możesz zakładać pod marynarkę w normalne dni pracy, kiedy nie wymaga się od Ciebie nadmiernej elegancji.

Rok 2015 to nowe trendy w świecie męskiej mody garniturowej. Pozwól sobie na małe zmiany i odłóż krawat tylko na wyjątkowe okazje, kiedy naprawdę musisz go założyć.