Mężczyzna w garniturze wzbudza zachwyty praktycznie każdej kobiety. Garnitury to elegancja i szyk, które są ważne na wielu stanowiskach w pracy, ale także w szkole i przy świątecznych okazjach oraz ważnych spotkaniach. Takich okazji może być o wiele więcej i dlatego warto mieć w szafie dobry jakościowo i wygodny garnitur. Jednym ze sposobów jego nabycia może być szycie na miarę. Wbrew pozorom nie jest to wcale takie nierealne i co więcej – nie jest przewidziane tylko dla wybranych. Bardzo często też przeraża nas to co nieznane, warto zatem przyjrzeć się dokładniej, 3 faktom o których mogłeś nie wiedzieć a dotyczą garnituru na miarę.

1. Zdejmowanie miary to nie taka prosta sprawa

Szycie garnituru to nie jest taka prosta sprawa i nie każdy może ją wykonać. Należy znaleźć właściwego krawca, który ma doświadczenie i dobrą opinię. A potem przyjść do salonu i oczekiwać mnóstwa pytań: co lubisz nosić? Do czego ma być używany garnitur? Jaki lubisz materiał? Jakie kolory są Twoimi ulubionymi? Następnie należy zdjąć miarę z klienta. I tu zaczyna się, gdyż to jest czynność kilku etapowa. Na początku potrzebna jest miara i wprawne oko krawca, potem możesz zostać zbadany specjalnym skanerem, który odbijając się od sylwetki klienta, pozwala spojrzeć na układ ramion, brzucha i kręgosłupa i jednocześnie dokładniej dopasować ubranie. Na koniec dostajesz garnitur, który zdecydowanie najbardziej pasuje do Twojego ciała i można wprowadzać pewne poprawki.

2. Dodatki odzwierciedlą Twój styl

Każdy garnitur szyty na miarę jest inny. Mimo, że uszyty w podobnym stylu, ma inny rozmiar, kolor i dodatki. To one wyróżniają Twój strój! Będąc u krawca, sam wybierasz ilość i typ guzików, typ i kolor obszyć, a także ilość i typ kieszeni. Wszystkie te elementy sprawią, że Twój garnitur będzie indywidualny i pasujący tylko do Ciebie!

3. Nie tylko sztywne połączenia

To że Twój garnitur jest szyty na miarę nie oznacza, że musisz go nosić w takim i tylko takim zestawieniu. Bardzo często gdy krawiec pyta się o przeznaczenie garnituru, pomoże dopasować Tobie i inne stroje. Tak więc możesz wykorzystywać spodnie z inną marynarką, a marynarkę zakłądać do różnych kombinacji spodni. Ponadto, przy zmianie koszuli Twoja marynarka może mieć charakter bardziej lub mniej oficjalny, co jest dużą zaletą, gdy w ciągu dnia musisz być w pracy a w chwilę potem na spotkaniu ze znajomymi.

Jeśli tylko masz możliwość, uszyj sobie garnitur, nie tylko będziesz wyglądał efektownie, przy okazji zdobędziesz element garderoby do wykorzystania w różnych sytuacjach.