Czarny garnitur wydaje się klasycznym strojem, który pasuje na wszystkie okazje. Nic bardziej błędnego. Czarny garnitur przeznaczony jest tylko na specjalne wyjścia i z całą pewnością nie jest strojem na biznesowe spotkania. Poniżej kilka porad, kiedy i jak nosić czarny garnitur.

Czarny garnitur do pracy

Czarny garnitur świetnie pasuje do butów, krawatów w różnych kolorach i eleganckich zegarków. Jednak zupełnie nie nadaje się na strój do pracy, w którym spędzisz kolejne 8h. Większość spotkań biznesowych, które odbywasz w czasie pracy, ma miejsce przy dziennym świetle, a czarny garnitur nie prezentuje się w nim zbyt dobrze. O wiele lepiej wygląda granatowy garnitur, który bardzo lubi naturalne światło. Czarny garnitur pasuje natomiast na wieczorne wyjścia, wesela i eleganckie przyjęcia, ponieważ doskonale prezentuje się przy sztucznym oświetleniu.

Czarny garnitur i dodatki

Kolorystyka dodatków do czarnego garnituru nie jest tak bogata jak mogłoby się wydawać. Większość odcieni sprawia, że garnitur wygląda na zbyt błyszczący, a kolorowe dodatki sprawiają, że garnitur traci na elegancji. Z czarnym garniturem najlepiej łączy się klasyczna biała koszula i elegancka czarna mucha. A to oznacza, że czarny garnitur jest doskonałym wyborem na wieczorną imprezę.

Czarny garnitur ? jak wybrać odpowiedni

Jeśli chodzi o kolor, sprawa jest prosta – w każdym sklepie znajdziesz czarny garnitur i wszystkie mają ten sam odcień. Pozostaje jednak kwestia doboru fasonu i kroju. Wybierz garnitur, który jak najlepiej pasuje do Twojej sylwetki. Marynarka musi idealnie układać się na ramionach i być w miarę dopasowana w talii. Nie może jej jednak opinać, tak żebyś swobodnie mógł oddychać i się w niej poruszać. Marynarka musi zakrywać tył spodni i rozporek od spodni. Jej rękawy powinny mieć taką długość, żeby wystawały spod nich mankiety od koszuli (ok. 2 cm).

Czarny garnitur ? materiał

Materiał garnituru powinien być dość lekki, tak żeby regulował temperaturę Twojego ciała. Jeśli garnitur będzie służył Ci głównie na eleganckie wyjścia, ważne jest, żebyś przez cały wieczór czuł się w nim komfortowo. Mieszanka wełny i bawełny sprawdzi się idealnie, jednak równie dobry będzie garnitur wykonany w 100% z bawełny lub z domieszką wełny tropikalnej.

Czarny garnitur ? na jakie okazje

Czarny garnitur połączony z białą koszulą i muszką idealnie nadaje się na eleganckie bale i bankiety. Taki strój kojarzy się z pełną formalnością. Drugi sposób na noszenie czarnego garnituru, to połączenie go z czarnymi dodatkami o różnej teksturze. Czarny garnitur może posłużyć też jako baza dla stroju na mniej formalne przyjęcie (np. przyjęcie świąteczne w pracy, spotkanie w pubie). Załóż do garnituru kwiecistą koszulę, T-shirt w szerokie pasy lub golf. Jeśli chcesz wyglądać zupełnie casualowo, połącz czarną marynarkę z jeansami i lekką bawełnianą bluzką. W takim stroju możesz wyjść na miasto ze znajomymi lub pójść na mniej formalny obiad rodzinny.

Czarny garnitur rządzi się swoimi prawami i warto o tym pamiętać. Może do tej pory myślałeś, że jest zarezerwowany na każdą okazję ze względu na swój elegancki charakter. Jak widzisz, jest jednak bardziej wymagający niż mogłoby się wydawać.