Bardzo dużą część mężczyzn nie lubi nosić garniturów i stroni od tego rodzaju ubrania, uchylając się od włożenia go nawet na okazje, w których jest stanowczo wymagany. Inni noszą je tylko wtedy, gdy naprawdę muszą – na wesele znajomych czy inne ważne uroczystości. Jest jednakże grupa mężczyzn, którzy muszą nosić garnitur każdego dnia, bo wymaga tego ich praca.

Bez względu na to, czy ta część garderoby noszona jest okazyjnie, czy też każdego dnia, warto posiadać modny, dobrze skrojony, a przede wszystkim – wygodny garnitur. Złym pomysłem jest posiadanie przez wiele lat tego samego. W Polsce bardzo często panowie posiadają tylko i wyłącznie garnitur, w którym brali ślub i trudno namówić ich, by włożyli go na przykład na ślub kuzynki. Nie ma w tym niczego dziwnego, bo jasne jest, że taki garnitur nie jest już modny i atrakcyjny, a przy tym nie pasuje już tak dobrze, bo oczywiste jest, że z biegiem lat sylwetka się zmienia. Dobrze więc zainwestować w nowy, który będzie modny i będzie się świetnie prezentował, a jeśli dobierze się go idealnie, będzie również wygodny. W takiej sytuacji nawet panowie, którzy stronią od tego rodzaju ubioru, mogą się doń przekonać, nie tylko dlatego, że stwierdzą, iż wcale nie jest niewygodny, ale jeszcze dodatkowo zobaczą, jak doskonale w nim wyglądają.
Wybór idealnego garnituru

Tym panom, którzy nie lubią nosić garniturów, wydaje się, że ubiór ten zawsze jest uszyty z tego samego, sztywnego i niewygodnego materiału, który krępuje ruchy i nie przystosowuje się do ciała. Wydaje im się też, że garnitur zawsze powinien być czarny, a więc będą w nim wyglądać smutno, zwłaszcza, że nie każdemu czerń pasuje i nie każdy czuje się w tym kolorze dobrze. Nic jednak bardziej mylnego. Wystarczy przejść się po sklepach lub poszperać w sklepach internetowych, by przekonać się, że obecna moda dopuszcza garnitury męskie w przeróżnych fasonach, kolorach, a nawet wzorach oraz uszyte z bardzo różnych materiałów. Taka dowolność i ogromny wybór sprawiają, że każdy może znaleźć coś dla siebie, zarówno panowie, którzy szukają czegoś, w czym będą czuć się absolutnie swobodnie, jak i ci, którzy lubią garnitury, umieją je nosić i chcą dla siebie czegoś bardziej awangardowego. Dla tych drugich interesujące będą na przykład modele uszyte z połyskujących materiałów czy też garnitury we wzory, które mogą być naprawdę fantazyjne, jak panterka, wzory geometryczne czy kwiaty. Również kolorystyka daje wielkie pole do popisu, oprócz klasycznej czerni, elegancko prezentują się też szarości i beże, zaś awangardowo – barwy neonowe.

Dlaczego warto nosić garnitur?

Przede wszystkim garnitur każdemu mężczyźnie dodaje szyku. Sprawia, że wygląda jak człowiek sukcesu i inni również tak go postrzegają. Podkreśla rangę uroczystości i jest wyrazem szacunku noszącego go mężczyzny na przykład dla osoby, z którą się spotyka czy na przyjęciu u której gości. Na tym jednak nie koniec, ponieważ dobrze skrojony garnitur również znakomicie podkreśla męską sylwetkę, poszerzając ramiona i eksponując tors. To powoduje, że mężczyźni w garniturach budzą żywe zainteresowanie kobiet, bo często wyglądają znacznie atrakcyjniej niż w zwykłych ubraniach.